Geozávod BRAZDA (Brutální Rožnovský Adrenalinový Závod Družstev Amatérů) je týmovým závodem typu scorelauf, ve kterém si závodníci mohou poměřit své fyzické, mentální, taktické i jiné schopnosti a dovednosti v širším okolí Rožnova pod Radhoštěm, kde se nachází start/cíl závodu. Stanoviště závodu jsou rozmístěna v oblasti Rožnovské brázdy a jejím okolí. Závodníky čeká spousta rébusů, aktivit, hledání schránek v terénu a nejedno překvapení.

BRAZDA 2024

31. 12. 2023

Zdravíme závodníky a přátele geozávodu BRAZDA.

Jsou tři měsíce po závodě a je třeba poslední ročník formálně uzavřít. Letošní závod byl hodně náročný jak pro závodníky, tak pro pořadatele. Počasí závodnímu zápolení úplně nepřálo, už během příprav bylo několik kritických okamžiků a změn na poslední chvíli a i proto jsme všichni velice rádi, že závod proběhl úspěšně, že i letos převládaly pozitivní ohlasy a my si mohli večer říct, že to dobře dopadlo.

Ale jak se říká, v nejlepším se má skončit. Na pravidelném debriefingu asi měsíc po závodu jsme se většinově shodli na tom, že v organizaci dalšího ročníku již nechceme pokračovat. Po osmi letech vyprchalo prvotní nadšení a radost z vymýšlení, docházely nápady i nová místa a vyčerpání organizačního týmu by se dalo krájet. Z plánování se stala práce a povinnost a bez zápalu pro věc se dobrý závod udělat nedá. Je nám to líto, ale BRAZDA 2024 nebude.

Nicméně je třeba si říct, že to není důvod ke smutku, naopak, za těch osm let prožily s geozávodem BRAZDA desítky až stovky lidí spousty nezapomenutelných zážitků, okamžiků plných napětí, radosti, adrenalinu a vzpomínky, co vše v kopcích i údolích kolem Rožnova pod Radhoštěm zkusili, jim nikdo nevezme. Vy všichni, co jste se jakýmkoliv způsobem na geozávodu BRAZDA podíleli, si teď můžete říct, byli jsme u toho!

Děkujeme.

BRAZDA 2023

17. 5. 2023

BRAZDA 2023 proběhne v sobotu 23. září 2023!

Jako tradičně již každý rok, chystáme i letos závod ve stejném rozsahu jako v minulých ročnících. Tentokrát bude hlavní stan opět v hospodě U Janoštíka v Rožnově na Horních Pasekách. Těšíte se jako my?

Výsledky závodu BRAZDA 2022!

11. 9. 2022

Závod BRAZDA 2022 letos proběhl 10. září 2022 s 8 týmy tentokrát opět z jiné základny. Startovalo celkem 8 týmů, 5 dospělých a 3 dětské, které měly v celém 12 (resp. 10 pro dětské týmy) hodinovém závodě co dělat. Zveřejňujeme výsledkovou listinu a fotogalerii i popisy stanovišť. Závodníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na jejich účast i v příštím roce.

více…