Aktivity
Traktor na Výsluní
Tato aktivita trochu zaváněla urbexem. Zavedli jsme účastníky do bývalé ozdravovany Na výsluní, která je aktuálně dost vybydlená. Na již tak posprejované stěny jsme přidali další obrazce, účastníci k nim přikládali pneumatiky a tím se postupně propracovali k heslu. Fotky prozradí více.
Krmení olovem
Je to s podivem, ale za celou existenci tohoto závodu se nikdy nestřílelo ze vzduchovky. Letos jsme to napravili a tak měli závodníci možnost si zastřílet nejen z klasické dlouhé vzduchovky, kterou si všichni pamatujeme z dětských táborů, ale i z pistole. I přes lehce nepříznivé počasí se s tím většina týmů dokázala srovnat. Možnost zkusit něco trefit samozřejmě dostaly i děti.
Ztraceno na špagátu
Na louce nad Zašovou byla vytvořena pavučina z provázků, na níž byla rozvěžena písmenka vystřižená z plastové fólie. Účastníci měli za úkol poslepu projít pavučinou a přečist si heslo.
Šplhoun borový
V remízku u Zašové jsme na vhodnou borovici do výšky asi šesti metrů pověsili zvoneček a účastníci nedostali heslo dříve, než si vysmycovali nahoru a zazvonili si o ně.
Kačenky na procházce
Vyšly si tak kačenky na procházku a narazily na spoustu překážek. I závodníci museli vyrazit na procházku po překážkové dráze, aby to ale bylo zajímavější, museli se pohybovat jen po čtyřech destičkách. Na dvou vždy stáli a další dvě si překládali před sebe. Na pár metrech to není žádná výzva, ale několika desítkách metrů už to bylo o dost náročnější a na konci je pěkně bolely nohy. A aby si připadali jako správné kačenky, tak jím ještě vytrvale pršelo za krk!
Jede jede mašinka
Obvykle jezdí mašinka po kolejích, ale jelikož v Hodslavicích vzala koleje voda (jako fakt, nekecám!), tak se do do vláčku zapojil gumový člun, oblíbená to rekvizita BRAZDAteamu, nafukovací kačenka a pytel plastových balónků. Takto nesourodý organismus, osedlaný dvěma členy závodního týmu, putoval po hladině Kacabaji od bójky k bójce pro písmenka, ze kterých pak na břehu museli závodníci složit heslo. Složit heslo byl ten nejmenší problém a na komické výstupy typu zlomené pádlo, do vody zalomený závodník a smíchy zlomený org nebyla nouze.
Tady orel, přepínám
Tým se rozdělil na tři skupiny (tým medvěd, orel a vlk), každý skupina dostala jednu vysílačku a museli se vzájemně navigovat, pomáhat si a zjišťovat informace, které je posouvaly skrze jednolivá stanoviště až k cíli. Například medvěd našel na stanovišti instrukce, podle kterých zjistil od orla informace, na jejichž základě poslal vlka na další stanoviště apod. Kromě vysílačky (a nějaké dohody jak se s nimi domlouvat) potřebovali obvykle také základní orientaci v terénu a schopnost jít pod azimutem do nějaké vzdálenosti. Aktivita byla poměrně náročná, nicméně několik týmů ji přeci jen splnilo.
Manipulátor
V aktivitě s hutným názvem Manipulátor nešlo o to, jestli dokážete zmanipulovat orga na stanovišti, aby vám vydal heslo, ale jak umíte manipulovat s CWGéčky. Úkolem bylo poskládat 20 dřevěných suků na sebe do věže správným obrázkem nahoru a aby to nebylo tak jednoduché, tak pouze s pomocí 50cm dlouhé tenké dřevěné tyčky v počtu 1 ks na osobu. Docela oříšek, u kterého se nejden tým pěkně zapotil a přitom taková blbost. Kdyby všichni zloději... tedy manipulátoři s CWG kradli jen s hůlkama, to bylo v keších CWG...
Velký špatný
Jolanda věští velký špatný a tato aktivita zamotala hlavu nejednomu týmu. Ono taky složit a rozložit hlavolam vlastní výroby není jen tak, zvláště když je 20 krát tak velký. Na malém stolním modelu si mohli závodníci vyzkoušet postup, který potom museli ukázat na velkém exempláři v životní velikosti. Nevím, jestli by závodníkům pomohly věštecké schopnosti, ale některé týmy bez nápovědy by hodně byly někde.
Ordinace v temném lese
Ordinaci v temném lese jsme tentokráte nezřídili, jak by mohl název napovídat, ale závodníci měli velkou šanci svého, třeba méně oblíbeného, člena týmu zřídit tak, že by do ordinace potřeboval. Úkolem závodníků bylo jednoho nešťastníka naložit na vojenská nosítka sovětské výroby a přepravit ho pokud možno ve zdraví po určené trase do bezpečí. Tedy, jestli se dá propustek na potoku, kam se nosítka jen tak tak vejdou považovat za bezpečí.
Finské vdölky
Účastníci si zahráli finskou, u nás ne příliš známou hru Mölkky proti organizátorovi. Tým získal heslo, pokud aspoň jeden z hráčů porazil orga.
Lichnovská výzva
V Lichnově jsme si na Brázdu mohli od sdružení Tojstoráci půjčit lezeckou stěnu (ještě jednou díky). Měli jsme nataženy dvě cesty (tu lehčí pro dětské týmy) a na nich byly v různých výškách nýty s určitým počtem bodů. Tým měl nasbírat dohromady 20 bodů k tomu, aby dostal heslo.
Vratký stavitel
Týmy dostaly hru Jenga, a měly za úkol provést 18 tahů tak, aby jim věž nespadla. Pokud se to podařilo, tak získaly heslo.